ilaçlama

Kokusuz İlaçlama

Böcek, kemirgen ve haşerelerle mücadele noktasında bazı alanların boşaltılması mümkün olamamaktadır. Böyle zamanlarda farklı böcek ilaçlama yöntemleri gündeme gelmektedir. Bu noktada kokusuz ilaçlama yöntemleri oldukça avantajlı bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle restoran ve kafeler, sürekli olarak üretim yapmak durumunda olan imalathaneler ve hastaneler gibi yaşam alanlarında bu yöntem sorunsuz bir şekilde uygulanmaktadır. Kokusuz ilaçlar özel olarak üretimi yapılmış ilaçlar olarak tanımlanmaktadır. Bu uygulamanın en önemli avantajlarından birisi ise; ilaçlama yapılan yaşam alanının terk edilmesine gerek kalmamasıdır. Yine bu işlem öncesinde özel bir hazırlık ve ekstra bir çalışmanın yapılmamasına gerek olmaması da bu uygulamanın önemli avantajlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Böcek ilaçlama firmaları tarafından sıklıkla tercih edilen üründür.

Kokulu İlaçlama

Sıvı şeklinde püskürtmeli yapılarak uygulanan kokulu ilaçlama yöntemi oldukça etkili bir ilaçlama yöntemi olarak tanımlanmaktadır. Haşere ve böceklerin uzak tutulmasında hızlı bir çözüm yöntemi olarak karşımız çıkan kokulu ilaçlama yöntemi, böcek ve haşerelerin yoğun olarak görüldüğü yerlerde uygulanabilmektedir. Kokulu ilaçlamanın pek çok farklı önemli kazanımı bulunmaktadır. Mesela; hamam böceklerinin kapsüller halinde yumurtladıkları bilinmektedir. Hemen her kapsülde yaklaşık olarak 40 adet yavru bulunabilmektedir. Durum böyle olunca ilaçlama yönteminin etkili bir şekilde yapılmış olması önem kazanmaktadır. Bundan dolayı kokulu ilaçlamanın bahsedilen hususlarda sorunsuz bir şekilde hizmet sunduğu bilinmektedir.

Jel İlaçlama

Jel ilaçlama kendine has özellikleri içerisinde barındıran bir uygulamadır. Bu doğrultuda jel uygulama yönteminin günümüzde gün geçtikçe tercih edilen bir uygulama olarak karşımıza çıktığı bilinmektedir. Böcek jeli olarak da isimlendirilen bu ilaç sayesinde, sorunsuz bir böcek ilaçlama yapılması mümkün olmaktadır. Bu uygulama böcek jelinin bir tüp içerisinde yerleştirilmesi sonrasında uygulanmaktadır. Özellikle hamam böcekleriyle mücadelede etkili olan bu yöntem, gün geçtikçe kullanım alanını yaygınlaştırmaktadır. Bu uygulamanın başarılı olması esasında kullanılan jel ilaçlama yöntemleri etki oranıyla doğrudan ilgili olmaktadır.